Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Első Elnöksége nyilvánosságra hozta a Budapesten építendő templom helyszínét.
A Magyarországi Budapest templom a főváros III. kerületének úgynevezett harsánylejtői részén, a Kocsis Sándor út és a Borsikafű utca találkozásánál kezdődő, mintegy 24 000 Nm-es ingatlanon fog megvalósulni. A tervek szerint a körülbelül 1600 Nm-es, földszintes templom mellé fogadóközpont és templomszálló is épül.
Jézus Krisztus egyháza első misszionáriusai 1885-ben érkeztek Magyarországra. Az első világháború előtti néhány éves működést követően az egyház az 1980-as évek végén lett ismét megszervezve. Hazánkat 1987. április 19-én nyitotta meg újra a misszionáriusi munkára Russell M. Nelson apostol, és az egyház 1988. június 1-jén került bejegyzésre. Egy évre rá szentelték fel az ország első gyülekezeti házát. Magyarországon jelenleg több mint 5200 utolsó napi szent él az ország mintegy 20 egyházközösségében.
- Novak-Katalin-koztarsasagi-elnok-(jobbra)-az-Elso-Elnokseg-tagjaival-es-Az-Utolso-Napi-Szentek-Jezus-Krisztus-Egyhaza-mas-vezetoivel-talalkozik-2023.-szeptember-26-an-Salt-Lake-Cityben.-A-beszelgetes-soran-szo-esett-a-leendo-magyarorszagi-templomrol-is
- 20230926_123423_LES_DSC_4033C1fkxf.jpg
- Hungary-Templeground_03.jpg
- Hungary-Templeground_05.jpg
1 / 2 |
A Magyarországi Budapest templom lesz hazánkban az első ilyen épület. Az egyház elnöke, Russell M. Nelson elnök még 2019 áprilisában jelentette be a templomépítés tervét. Jelenleg az utolsó napi szentek Magyarországról a kelet-németországi Freibergbe utaznak, hogy templomi szertartásokban vehessenek részt. Az új templom nemcsak a magyarországi egyháztagok számára jelent majd sokkal közelebbi lehetőséget, hanem több környező országból is könnyebben megközelíthető lesz.
Az utolsó napi szentek a templomokra az Úr házaként és a földön található legszentebb hódolati helyként tekintenek. A templomok különböznek az egyház gyülekezeti házaitól (kápolnáitól). A helyi gyülekezeti házakban tartott vasárnapi hódolati gyűléseken, valamint más, hét közbeni tevékenységeken bárki részt vehet. A templomok elsődleges célja azonban az, hogy Jézus Krisztus egyházának hithű tagjai olyan szent szertartásokban vegyenek részt, amilyen a családokat az örökkévalóságra egyesítő házasságkötés, valamint a helyettes általi keresztelés azon elhunyt ősökért, akiknek az életükben nem volt lehetőségük a keresztelkedésre.
Az egyháznak jelenleg világszerte 184 felszentelt temploma van (ebből 13 Európában), további 151 pedig már bejelentésre került, illetve építés alatt áll (ebből 9 európai).